GündemTürkiye

Çocuk Kupası Tasarım Yarışmasında Kazananlar: “Ebrar Nisa ve Ayşe Ezgi”

Çocuk Kupası tasarım yarışmasında kazananlar:
“Ebrar Nisa ve Ayşe Ezgi”

Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) tarafından ‘U14 Pilot Project European Circuit Turnuvaları’nın marka değerini ön plana çıkarmak amacıyla düzenlenen Çocuk Kupası ‘logo-maskot-afiş’ tasarım yarışmasında kazananlar belli oldu.

Afiş tasarımında ‘Beyaz Kaplan’ rumuzlu Ebrar Nisa Kutlu; maskot tasarımında ise ‘Azimli’ rumuzuyla Ayşe Ezgi Kafkas 1.’liği elde etti.

Afiş tasarımında kullandığı ‘dünya görseli’ ile eskrimin evrenselliğini ön plana çıkaran Ebrar Nisa Kutlu, görselde yer alan üç eskrimcinin ise eskrimin branşları olan epe, flöre ve kılıcı temsil ettiğini söylüyor. Afişte dünyanın üzerinde bulunan epe, flöre ve kılıç görselleri eskrimi; dünya çevresindeki zeytin dalı ise barış ve beraberliği simgeliyor. Ebrar hazırladığı tasarımda kullandığı renklerle de canlı bir görünüm kazanmayı hedeflemiş.

Maskot tasarımında ‘arı’yı seçen Ayşe Ezgi Kafkas ise bu tercihini; arının çalışkanlığı ve zorluklardan yılmayışını bir eskrimcinin sahip olması gereken temel özellikler ile özdeşleştirmesiyle açıklıyor. Ayşe, maskot tasarımında kullandığı arının arkasındaki iğneyi ise eskrimde kullanılan silahlar olarak nitelendiriyor.

Kazanan maskot tasarımı

Kazanan afiş tasarımı

 

Yorumlar

Comments are closed.

Popüler Yazılar