DuyuruTürkiye

Antalya Turnuvası iptal edildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Koronavirüse Karşı Alınan Önlemler’ kapsamında aldığı kararlar doğrultusunda 4-12 Nisan 2020 tarihlerinde Antalya’da düzenlenmesi planlanan ‘U14 Pilot Project European Circuit Turnuvası, U10-U12 Uluslararası Çocuk Kupası’ ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Konuyla ilgili Türkiye Eskrim Federasyonu bir açıklama yaptı:

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın “Koronavirüse Karşı Alınan Önlemler” kapsamında almış olduğu kararlar doğrultusunda Çin’de ortaya çıkan ‘Yeni Koronavirüs’ salgını sonrası tedbiren 1 Mayıs 2020’ye kadar bazı uluslararası spor organizasyonlarına sporcu gönderilmemesi ve Türkiye’de düzenlenecek uluslararası spor organizasyonlarının, yine 1 Mayıs’tan sonraki bir tarihe ertelenmesi kararı verilmiştir.

Bu kapsamda Federasyonumuz tarafından organize edilecek olan ‘U14 Pilot Project European Circuit Turnuvası, U10-U12 Uluslararası Çocuk Kupası’ ileri bir tarihe ertelenmiştir.Ayrıca; 3-11 Nisan 2020 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri-Salt Lake City’de yapılacak ‘Yıldızlar ve Gençler Dünya Şampiyonası’na sporcu gönderilmeyecektir.

Alınan kararlar kapsamında 24-26 Nisan 2020 tarihlerinde Seoul-Güney Kore’de yapılacak ‘Büyükler Grand Prix’ Turnuvası da faaliyet programından kaldırılmıştır.1 Mayıs’a kadar salgınla ilgili olumlu ya da olumsuz herhangi bir gelişme yaşanması durumunda, söz konusu tarihlerde güncelleme olabilecektir.Hiçbir müsabaka ya da hiçbir başarı, insan sağlığından daha değerli değildir.

Kulüplerimizde ve eskrim antrenmanı yapılan merkezlerde doğru el yıkama, mekânların sık sık havalandırılması ve genel hijyen kurallarına dikkat edilmesi yönünde bilgilendirmeler yapılmasını; konu ile ilgili Sağlık Bakanlığımız tarafından yayınlanan broşürlerin antrenman salonlarımıza asılmasını özellikle rica ediyoruz.

Kulüplerimizde ve eskrim antrenmanları yapılan salonlarımızda yoğun bir şekilde kullanılan alanlarda dezenfekte çalışmaları yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

Comments are closed.